161629-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss – Drift av Eskilshems vård och omsorgsboende.
Referensnummer: TK 16.099
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en extern remiss avseende upphandlingsunderlaget för drift av Eskilshems vård och omsorgsboende. Syftet med remissen är att ge största möjliga insyn i upphandlingsunderlaget. Det är även viktigt att få in synpunkter, samt förslag till korrigeringar, så att underlaget för upphandling blir så bra som möjligt. Synpunkterna kommer att diarieföras som offentliga handlingar efter avslutad upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85312500 Rehabiliteringstjänster, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen