161668-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel- Grossist
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel- Grossist
BeskrivningUpphandlingen omfattar livsmedel till måltidsverksamheter i Göteborgs Stad och anslutna kranskommuner. Upphandlingen omfattar varuområdena: - kylvaror/färskvaror - frysvaror - kolonialvaror - alkoholhaltiga drycker
Intern identifierareN050U25-201
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLivsmedel- Grossist