161669-2017 - ÄndringSverige-Solna: Rörläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal gällande.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231110 Rörläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ramavtalsupphandling för avrop efter behov av schakt- och rörläggningsarbeten för huvudvattenledningar med tillhörande markåterställningsarbeten. Projekten gäller huvudvattenledningar i stål och PE i dimensionsintervallet 400-1 200 mm samt tillfälliga vattenledningar under byggtid utförda av PE dimension 315-600 mm.
Se förfrågningsunderlaget för mer information.
Välkomna att lämna anbud.