16169-2026 - Resultat
Sverige – Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner – Grävmaskiner till Södra viken
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrävmaskiner till Södra viken
BeskrivningGrävmaskiner till Södra viken. Se upphandlingsdokument för ytterligare information.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42420000 Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117833:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43262100 Mekaniska grävmaskiner, 34140000 Tyngre motorfordon