Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gotlandsgatan, Lokes väg och Gästrikevägen
Referensnummer: 2021/00430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostäder med särskild service för vuxna enligt LSS. Avtalet omfattar samtliga insatser dygnet runt samt inkluderar insatser i form av hälso- och sjukvård och kostnad för legitimerad sjuksköterska. Upphandlingen avser totalt 16 lägenheter fördelat på 3 bostäder med särskild service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 112 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen