2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Städ och Tvätt ordinärt boende Simrishamn
Beskrivning: Simrishamns kommun vill uppdatera sig på vilka intressenter som kan finnas för att utföra städ och tvätt inom ordinärt boende, samt vill samla in information inför ett beslut om en eventuell kommande upphandling på detta område.
Intern identifierare: 24/12
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98514000 Hemtjänst
Ytterligare klassificering (cpv): 90911100 Städning av bostäder, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster