2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationstankning utanför centralorten
Beskrivning: Sölvesborgs kommun, Sölvesborgshem AB, Sölvesborgs Energi och Vatten AB, Sölvesborgs Energi AB och Sölvesborgs Fjärrvärme AB inbjuder Er härmed att inkomma med anbud på Stationstankning, automattvätt och övriga produkter utanför centralorten i enlighet med upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: KSKLK 2025/66
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Ytterligare klassificering (cpv): 09100000 Bränslen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bemannad
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av drivmedel såsom t ex bensin, diesel, etanol och övriga produkter till kommunens/bolagets verksamheter för successivt uttag under avtalstiden. Drivmedel ska tillhandahållas för tankning från pump på bemannad eller obemannad bensinstation utanför centralorten.
Intern identifierare: 1657480
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obemannad
Intern identifierare: 1657474
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1643999
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor