Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Juridiska tjänster
Referensnummer: FSK 2020/124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bistå Fastighetskontoret med diverse juridiska tjänster t.ex. Entreprenad- och konsulträtt, Hyresrätt och andra former av nyttjanderätter och servitut, Fastighetsrätt, Upphandlingsrätt/LOU
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79100000 Juridiska tjänster, 79111000 Juridisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avses att delas upp i minst två delar: Entreprenadrätt och Hyresrätt