2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänster för IT-plattform - Serverdrift, Nätverk och Digital arbetsplats
Beskrivning: Annonsering med två steg. Grundutförande med mervärdesmodellen, ändras vid behov nedan.
Intern identifierare: KS/2025:30
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 32400000 Nät, 32420000 Nätutrustning, 32424000 Nätinfrastruktur, 48000000 Programvara och informationssystem, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48610000 Databassystem, 48611000 Programvara för databas, 48612000 Databashanteringssystem, 48800000 Informationssystem och servrar, 72222300 IT-tjänster, 72300000 Datatjänster, 72320000 Databastjänster, 72500000 Datortjänster, 72510000 Administrativa tjänster för datorer, 72514000 Drift av dataanläggning, 72514100 Förvaltning av anläggning och datordrift, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokumenten.