Örnsköldsviks kommun upphandlar ramavtal för transport av särskolans elever, brukare inom handikappomsorgen, viss växelvistransport grundskolan, mat och posttransporter för successivt avrop under ramavtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60112000 Kollektivtrafik på väg, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen