Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Rivning av Kv Aspen 3 m fl
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45111100 Rivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge Samhällsfastigheter genomför en RFI inför upphandling av Rivning av Kv. Aspen 3 m fl. Syftet med denna RFI är att ge Huddinge Samhällsfastigheter information i förberedelserna med att skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt förfrågningsunderlag genom att ta tillvara på branschens erfarenheter och kunskaper. Detta är leverantörernas tillfälle att lyfta frågor och synpunkter de anser är av vikt för att en upphandling ska få ett bra resultat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45110000 Rivning av byggnader och schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen