161817-2022 - ResultatSverige-Växjö: Elkomponenter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grossistmateriel
Referensnummer: 18/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681400 Elkomponenter
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi AB (inkl. Växjö Energi Elnät AB samt Wexnet AB) avser att upphandla ett Ramavtal avseende grossistmateriel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31681000 Eltillbehör, 31681410 Elmateriel, 33735100 Skyddsglasögon, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel, 44164300 Rörmaterial, 44510000 Verktyg, 44531510 Bult och skruv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen