Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningstjänster
Referensnummer: 22/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar huvudsakligen olika typer av utbildningstjänster för Sinfras medlemmar att avropa. Vidare är upphandlingen indelad i olika utbildningsområden, bestående av ett brett utbud av olika typer av utbildningar, relevanta för Sinfras medlemmar som är verksamma inom försörjningssektorn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen