Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital Dikteringsutrustning
Referensnummer: 1800720
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32332100 Diktafoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Återannonsering av Upphandling Digital Dikteringsutrustning med Dnr 1704169.
Ändring av felaktig kostnadsuppskattning i punkten 3.1.4 samt 3.1.5.
Förkortad annonseringstid pga tidigare annonserat underlag. Annonseringstiden är 14 dagar.
Upphandling av hårdvara för Digital Dikteringsutrustning till Region Skåne verksamheten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32270000 Digital överföringsutrustning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32342400 Ljudanordningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen