2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetsteknik
Beskrivning: Upphandlingen omfattar planerade och akuta installationstjänster inom området Säkerhetsteknik, det omfattar bland annat lås, larm, passersystem och brandlarm, kameror och kamerabevakningstjänster, årliga kontroller m m
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121300 Säkerhetsinstallationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112040:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 35121700 Larmsystem, 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås