Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El
Referensnummer: ID 2020-0001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av elektrisk kraft till rörligt pris till åtta (8) anläggningsadresser runt om i Sverige (Göteborg, Malmö, Stockholm, Solna, Sundsvall och Visby).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09310000 Elektricitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen