2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare BAS Väg och ledningsärenden mellersta regionen
Beskrivning: Upphandling av 3-4 stycken byggledare till BAS Väg och ledningsärenden mellersta regionen. Upphandlingen är uppdelad i 3 delområden. Delområde A: 1-2 byggledare med stationeringsort Ljusdal. Konsulterna delar på uppdraget. Delområde B: 1 byggledare med stationeringsort Borlänge Delområde C: 1 byggledare med stationeringsort Mora.
Intern identifierare: KOM-420292
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde A
Beskrivning: Delområde A – 1-2 Byggledare med stationeringsort Ljusdal och en beräknad beläggningsgrad om 80%-100% Om två (2) konsulter offereras till delområde A delar dessa konsulter på beläggningsgraden.
Intern identifierare: Delområde A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde B
Beskrivning: Delområde B – 1 Byggledare med stationeringsort Borlänge och en beräknad beläggningsgrad om 50 – 70%
Intern identifierare: Delområde B
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde C
Beskrivning: Delområde C – 1 Byggledare med stationeringsort Mora och en beräknad beläggningsgrad om 50-70%
Intern identifierare: Delområde C