Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av revisionstjänster Vellinge kommun
Referensnummer: KS 2019/613
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212200 Internrevision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av revisionstjänster för Vellinge kommun och dess bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sakkunniga till kommunens revisorer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212200 Internrevision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av kommunens styrelse, nämnder och beredningar. De sakkunniga arbetar på uppdrag av och i nära samarbete med kommunens revisorer.
Finansiell revision i Vellinge kommuns bolag samt moderbolaget
Del nr: 2
Finansiell revision i Vellinge kommuns bolag samt moderbolaget.