162129-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter – Ramavtal ramavtal för träd och buskar, perenner, säsongsväxter och lökar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal ramavtal för träd och buskar, perenner, säsongsväxter och lökar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för träd och buskar, perenner, säsongsväxter och lökar till Region Gotland. Upphandlingen är uppdelad i fyra anbudsområden/kategorier. Kategori 1 Träd och buskar Kategori 2 Perenner Kategori 3 Säsongsväxter Kategori 4 Blomsterlökar Anbud kan lämnas på en eller flera kategorier och ramavtal tecknas för respektive kategori. Det står anbudsgivaren fritt att lämna anbud för valfritt antal kategorier.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRamavtal Träd, buskar och säsongsblommor- Kategori 1 Träd och buskar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94811:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03451000 Växter, 03450000 Plantskoleprodukter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelRamavtal Träd, buskar och säsongsblommor- Kategori 2 Perenner
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94811:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelRamavtal Träd, buskar och säsongsblommor- Kategori 3 Säsongsväxter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94811:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelRamavtal Träd, buskar och säsongsblommor- Kategori 4 Blomsterlökar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94811:Lot:4