Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korttidshyra av maskiner
Referensnummer: KS 2022/00703-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 16311000 Gräsklippare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende ramavtal för korttidshyra av maskiner så som entreprenadmaskiner, truckar, gräsklippare, redskapsbärare och bussar. Dessa maskiner ska användas till elever på Edströmska gymnasium för yrkesförberedande utbildningar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 16311000 Gräsklippare, 34100000 Motorfordon, 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34140000 Tyngre motorfordon, 42000000 Industrimaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen