2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slåtter av vass- och vattenvegetation
Beskrivning: Strandslåtter och vassröjning i Karlstadsområdet, Hammarö, Klarälven och Vänern samt mindre sjörar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16310000 Slåttermaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79405:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 92332000 Strandtjänster, 44511300 Bredhackor, hackor, räfsor och strandkrattor