Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vassklippning 2021
Referensnummer: TN 2021/687
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45247000 Anläggningsarbete för dammar, kanaler, bevattningskanaler och akvedukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vassklippning i sjöar och kanaler i Kristianstads kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45247000 Anläggningsarbete för dammar, kanaler, bevattningskanaler och akvedukter, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen