162280-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Greppa Näringen 2018-2020
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Gotlands län inbjuder företag och organisationer att lämna anbud avseende konsulttjänster inom projektet Greppa Näringen. Konsulttjänsterna kommer bestå av individuell rådgivning till lantbrukare, gruppaktiviteter såsom kurser, fält- och gårdsvandringar, studieresor och demonstrationsodlingar samt informationsinsatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80540000 Miljöutbildning, 90700000 Miljötjänster, 90713000 Miljörådgivning, 90732400 Rådgivning om jordföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen