2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektingenjör telesystem
Beskrivning: Som projektingenjör inom telesystem så är ditt jobb att vara med och säkerställa drift och underhåll av de installationer som Trafikverket har i väganläggningen inom underhållsdistrikt Östra/Stockholm. I uppdraget ingår framförallt vägtunnlar och öppningsbara broar. Du kommer tillsammans med en projektledning arbeta med att hantera behörigheter, administrera arbetsrum och projektportal samt leda riskhantering. Du har som projektingenjör ett tydligt fokus på administrativa uppgifter men kan även komma arbeta med projektledande arbetsuppgifter.
Intern identifierare: KOM-420197
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projektingenjör telesystem