16233-2024 - Resultat
Sverige – Byggnads- och anläggningsarbeten – Mindre projekt passagesystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMindre projekt passagesystem
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal med upp till 3 entreprenörer för utförande av mindre projekt enligt ABT06 på passagesystem och lås i beställarens fastigheter, såsom lägenheter, lokaler, allmänna utrymmen mm efter förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierareSB 2023/275
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal med upp till 5 entreprenörer för utförande av mindre projekt enligt ABT06 på passagesystem och lås i beställarens fastigheter, såsom lägenheter, lokaler, allmänna utrymmen mm efter förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierareMindre projekt passagesystem
Optioner
Beskrivning av alternativenFörlängning av avtalet sker automatiskt under förutsättning av beställaren inte meddelat att förlängning inte ska ske senast tre månader innan avtalstiden går ut.