2. Förfarande
Förfarande
Titel: Industrirengöring
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose ESEMs behov av industrirengöring. Uppdraget avser produktionsanläggningar hos Affärsområdena Energi, Vatten och Avlopp (VA) samt Återvinning (ÅV). Uppdragen avser schemalagd rengöring och behovsstyrd rengöring inklusive saneringsuppdrag och arbeten i pumpstationer samt isblästring och högtrycksspolning med hetvatten. Uppdraget avser att tillgodose de specifika rengöringsbehov som finns i olika miljöer såväl svåråtkomliga som krävande ytor.
Intern identifierare: UH 25-28
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000