162372-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägskyltar – Vägmärken och tillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVägmärken och tillbehör
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för vägmärken (ej upplysta) med tillhörande produkter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34992200 Vägskyltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107814:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34992300 Gatuskyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar