162401-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Förvaltningsavtal till Energimyndighetens Unti4 ERP lösning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörvaltningsavtal till Energimyndighetens Unti4 ERP lösning
BeskrivningUpphandlingen syftar till att säkerställa Energimyndighetens behov av konsulttjänster för förvaltning och vidareutveckling av Unit4 ERP-plattformen. Upphandlingen ska leda fram till ett avtal med en leverantör som kan leverera kvalificerade tjänster på efterfrågad plattform i kombination med hög tillgänglighet.
Intern identifierare2025-9572
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000