2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggservice och byggentreprenadtjänster
Beskrivning: Byggservice och byggentreprenadtjänster för Svedalahem, Svedala Exploaterings AB och Svedala kommun.
Intern identifierare: 25/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar, 45212300 Anläggningsarbeten för konst- och kulturbyggnader, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45215200 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för socialtjänsten, 45215220 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för socialtjänsten, utom vård- och servicehem, 45216120 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för brand- och räddningstjänst, 45262690 Renovering av byggnader, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000