162447-2025 - Planering
Sverige – Smörjoljor och smörjmedel – Extern remiss - Smörjmedel
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelExtern remiss - Smörjmedel
BeskrivningEXTERN REMISS ESEM söker en pålitlig, stabil leverantör för inköp av smörjmedel, för hela verksamheten, som har möjlighet att lagerhålla produkter för snabb leverans. Leverantören förväntas även vara en samarbetspartner till ESEM i dess miljö- och förbättringsarbete gällande smörjmedel, med fokus på kvalitet och innehåll i produkterna.
Intern identifierareUH 25-05 Extern remiss
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 24951000 Fetter och smörjmedel, 24951100 Smörjmedel