See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal felavhjälpande gatuunderhåll ytterstaden
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande kontroll av fel och felavhjälpande gatuunderhåll på beläggning samt andra anordningar och anläggningar inom gatumark. Arbeten i samband med evenemang och särskilda händelser förekommer. Antalet ärendet uppskattas till 4.000-5.000st per år, antalet varierar från år till år och är beroende av inkomna felanmälningar.
Intern identifierare: T2025-04148
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233120 Vägbygge, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal felavhjälpande gatuunderhåll ytterstaden