162482-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Omflyttning av personal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stöd till medarbetare och outplacement
Referensnummer: KS 2019/1282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79613000 Omflyttning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, kommunstyrelsen, inbjuder till anbudsgivning
Avseende stöd till medarbetare och stöd vid outplacement enligt de förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen avser kartläggning, coachning till individ, stöd vid outplacement samt stöd till chef/HR i samband med ovan nämnda tjänster. Tjänsterna ska kunna köpas var och en för sig eller ihop.
Anbudstidens utgång
Anbudet ska vara serviceförvaltningen tillhanda senast 16.12.2019 23:59
Anbudets giltighetstid
Lämnat anbud ska vara bindande till och med 31.12.2020
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79634000 Yrkesvägledning, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen