162504-2023 - ResultatSverige-Örebro: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Solna
Referensnummer: A2022/3419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsobjekt
Upphandlingen avser leverans av lokalvård till SCB:s lokaler i Solna. SCB uppskattar volymen till 4 700 000 kr exkl. moms under avtalstiden. Omfattningen av uppdragen kan komma att variera under avtalsperioden. SCB förbinder sig inte att köpa en viss volym under avtalstiden. Maximalt belopp som ramavtalet får omfatta under avtalstiden är 5 500 000 SEK exklusive moms.
Beskrivning av objektet finns i Krav på tjänsten och Mall för upphandlingskontrakt.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas för hela leveransen av aktuella tjänster. Avtal kommer endast att tecknas med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen