162515-2023 - ResultatSverige-Örebro: Tjänster för skydd av vilda djur och växter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster med fokus på fåglar på och vid våtmarker
Referensnummer: 22/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen behöver konsulttjänster för inventering av myrfåglar i Örebro län. Till exempel handlar det om att följa upp våtmarksåtgärder med före och efter inventeringar. Uppdraget handlar även om andra utredningar, inventeringar och projektledning vad gäller fåglar vid våtmarker.
Inledning
Länsstyrelsen i Örebro län (fortsättningsvis kallad "Beställaren") inbjuder till anbudsgivning avseende konsulttjänster med fokus på fåglar på och vid våtmarker.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Kravspecifikation
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77400000 Zoologiska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen