162528-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Produktionsledare till Västlänken, projekt Haga, delprojekt Stora hamnkanalen.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProduktionsledare till Västlänken, projekt Haga, delprojekt Stora hamnkanalen.
BeskrivningTrafikverket efterfrågar en (1) resurskonsult där uppdraget innebär att vara produktionsledare för Stora hamnkanalen. Produktionsledaren säkerställer att arbetet uppfyller ställda kvalitetskrav samt medverkar i problemlösning tillsammans med entreprenören. Som produktionsledare är du central i att både säkerställa framdrift och hantera relationer i ett intensivt samarbete.
Intern identifierareKOM-419683
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareProduktionsledare till Västlänken, projekt Haga, delprojekt Stora hamnkanalen.