162599-2023 - ÄndringSverige-Kungälv: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillbyggnad, renovering och ombyggnad av Ytterbyskolan, Kungälv
Referensnummer: KS2023/0422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillbyggnad, renovering och ombyggnad av Ytterbyskolan, Kungälv i s.k. utökad samverkan