162601-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bojservice runt Sveriges kust
Referensnummer: 18-01330
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhåll av bojar och tillhörande material.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1. Leveransort Norr: Luleå
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50246200 Underhåll av bojar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bojservice runt Sveriges kust.
Del nr: 2. Leveransort Norrmellan: Gävle
Del nr: 3. Leveransort Nordost: Oxelösund
Del nr: 4. Leveransort Sydost: Oskarshamn
Del nr: 5. Leveransort Väst: Rönnäng