162654-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Överkalix: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av stomlinjer i Norrbotten
Referensnummer: 10/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandlad upphandling av stomlinjer i Norrbotten.
Linje 21 Arvidsjaur-Älvsbyn-Boden-Luleå
Linje 44 Gällivare-Jokkmokk-Boden-Luleå
Luleå-Boden Trafiken
Linje 53 Haparanda-Övertorneå-Pajala-Kiruna
Linje 54 Haparanda-Övertorneå-Pajala
Linje 43 Murjeok-Jokkmokk
Linje 47 Kvikkjokk-Jokkmokk
Linje 94 Murjek-Jokkmokk-Kvikkjokk
Linje 91 Narvik-Kiruna
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen