Upphandlingen avser systemintegration inom operations och endoskopiverksamheter för Region Skåne med huvudinriktning mot NSM, Nya Sjukhuset Malmö samt FORTH, Framtidens ortopedi i Hässleholm med option för bl.a. Lund och Helsingborg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 33160000 Operationsteknik, 33197000 Medicinsk datautrustning, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen