162726-2017 - PlaneringSverige-Motala: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elinstallationsmaterial och ljuskällor.
Referensnummer: UH-2017-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller hantering och leverans av El-materiel och ljuskällor till upphandlande myndigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen