162767-2019 - ResultatSverige-Täby: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Offentlig Belysning
Referensnummer: SBN 2018/234-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar nedanstående två delar;
— Drift- och underhållsarbeten av ungefär 13 600 armaturer fördelat på cirka 270 belysningscentraler,
— Investeringsarbeten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 50232100 Underhåll av gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen