Upphandlingen omfattar fastighetsdrift avseende ventilationsaggregat och fläktar, värme- och kylsystem, pumpgropar, kulvertsystem samt övriga allmänna fastighetsinstallationer.
Upphandlingen genomförs av Älvstranden Utveckling AB för samtliga bolag inom Älvstranden-koncernen. Avtal kommer att tecknas med respektive dotterbolag som äger fastigheter vilka omfattas av denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen