2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsultstöd Intelligenta tekniska system
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster för att tillgodose behov av arbete med inbyggda system på stadsmiljöförvaltningen (”stadsmiljö”). Med inbyggda system avses i stadsmiljös verksamhet lösningar för att styra och mäta anläggningar i vägsida och spårvägsbana samt ombord på fordon. Uppskattad volym är 1800 timmar per år.
Intern identifierare: SMF-2024-00312
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: SMF-2024-00312 : Ramavtal konsultstöd Intelligenta tekniska system