162778-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggnation av parkeringsplats
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
P-hus - Heden
Referensnummer: 0044-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45223300 Byggnation av parkeringsplats
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet innefattar detaljprojektering samt uppbyggnad av en temporär parkeringsanläggning (P-hus) i centrala Göteborg vid Heden.