1628-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rönneholm 3 förskola
Referensnummer: Pnr 6D41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation ca 4500 kvm BTA samt rivning av befintlig förskola inkl. marksanering
Entreprenadform: GE