Upphandlingen genomförs under förutsättning att den ryms inom för ändamålet budgeterade medel eller politiska beslut. Vid avbrytande av upphandlingen äger anbudsgivaren inte rätt till ersättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31121000 Generatoraggregat, 31682500 Reservelektricitetsaggregat, 31682530 Reservkraftstillförsel, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av 3 st. mobila reservelsaggregat till översvämningsskydd.