162885-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Taxitjänster – Mattransporter GS 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMattransporter GS 2025
BeskrivningUpphandlingen avser transporter av varm och kyld mat samt distribution av förpackade matportioner inom Kristianstads kommun.
Intern identifierareKS 2025/339
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60161000 Pakettransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMattransporter GS 2025