2. Förfarande
Förfarande
Titel: Två släckfordon till Nerikes Brandkår
Beskrivning: Nerikes Brandkår avser köpa in två släckbilar för leverans under 2024. Bilen beräknas tjänstgöra i 25-30 år, varför god kvalité i materialval och utförande är mycket viktigt. En leverantör kommer att antas för hela leveransen.
Föregående meddelande: 593345-2023
Intern identifierare: NN2023/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144210 Brandfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000