162923-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Biblioteksutrustning – Sorteringsverk bibliotek
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSorteringsverk bibliotek
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett helhetsåtagande avseende leverans av ett fabriksnytt sorteringsverk till Jakobsbergs bibliotek med tillhörande tjänster enligt nedan: • Planering och projektering av installationen • Installation av sorteringsverket på anvisad plats • Service- och support • Garanti • Utbildning och vidareutveckling • Dokumentation, tekniska beskrivningar, utbildningsmaterial och manualer Vänligen observera att inga frågor kommer att besvaras 24-26 februari.
Intern identifierareKdn 2024/93
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39155100 Biblioteksutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 30238000 Utrustning för biblioteksautomation, 48160000 Programvara för bibliotek
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000