162966-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Geoteknik- och markmiljötjänster 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeoteknik- och markmiljötjänster 2025
BeskrivningDenna ramavtalsupphandling avser konsulttjänster inom geoteknik- och markmiljö. Uppdragen avser projektering av såväl nybyggnationer som ROT-arbeten.
Intern identifierareSISAB 2024/314
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareGeoteknik- och markmiljötjänster 2025